5  כללי זהירות למסחר בטוח

ישראלים רבים, כמו לא מעט אנשים ברחבי העולם, מחפשים דרכים כיצד לייצר לעצמם הכנסות נוספות מלבד ההכנסה המקורית שלהם ממקום העבודה בו הם מועסקים או עובדים כעצמאים. הם מחפשים דרכים כיצד להבטיח להם ולבני משפחתם עתיד עם ביטחון כלכלי.

לשם כך, הם מוכנים להשקיע את כספם, במינון כזה או אחר, בהשקעות שונות, בין היתר גם במניות. יש מי שעושה זאת כתחביב, על סכומי כסף קטנים יחסית מתוך הבנה שהוא לא מהמר על עתיד משפחתו ולא מסכן את היכולות הכלכליות שלהם. לעומת זאת, יש מי שמוכן לקחת את זה צעד אחד רחוק יותר ולהשקיע באופן רציני, מקצועי, מתוך מחשבה שגם אם הוא יפסיד, בסופו של דבר הוא יוכל לאזן את זה ברווחים מהשקעות אחרות בעתיד.

מסחר מקצועי במניות זה מקצוע לכל דבר. גם אם לא עוסקים בכך באופן רשמי וגם אם מדובר בסוג של קריירה שנייה, עדיין אי אפשר להשקיע במניות באופן מקצועי ורציני, מבלי להכיר את התחום היטב, ללמוד אותו, להבין מה הולך בו ולהישאר כל הזמן מעודכן. במובנים רבים אפשר לתאר זאת, כמו מי שרוצה לרוץ מרתון אבל לא מתאמן לכך. אם רוצים להשתלב במסחר ולעשות את זה לאורך זמן, חייבים להשקיע זמן, ללמוד ולהתמיד בכך.

איך אפשר ללמוד על מסחר מקצועי במניות?

על מנת להימנע מטעויות במהלך מסחר מקצועי במניות, כפי שנוכל לראות בהמשך יש לנקוט במספר צעדים. אך מעל לכל זה, חשוב כאמור ללמוד את הנושא ולהכיר אותו לעמוק. בין אם זה במובן הרחב, כלומר מושגים ומונחים, תוכנות מסחר וכללים, וכן יש ללמוד על מניות ואפשרויות השקעה שונות.

לשם כך אפשר למצוא מדריכים ותוכנות, אתרי אינטרנט שמתמחים בכך, יש כמובן לקרוא מוספי ואתרי כלכלה רציניים, חשוב לעקוב אחרי מניות וללמוד על דרך ההתנהלות שלהם, ורצוי להכיר טכניקות השקעה חכמות.

5 כללי זהירות שיכולים לעזור לכם

כלל ראשון – אל תשקיעו את כל הכסף הפנוי שיש ברשותכם. גם אם נדמה לכם שמדובר בהשקעה חכמה ואתם יכולים רק להרוויח ממנה, אל תשקיעו את כל מה שיש לכם. תשאירו לעצמם סכום משמעותי בצד, זמין ונגיש.

כלל שני – אל תשקיעו הכל במקום אחד. כלל הברזל למסחר בטוח הוא לפזר השקעות ולא להשקיע בכל במקום אחד.

כלל שלישי – השקעות הן לטווח ארוך. גם אם המניה מעט ירדה, אל תמהרו למכור. ייתכן מאוד שמחר היא תעלה שוב.

כלל רביעי – אל תאמינו לכל באז. הרבה פעמים מדברים על אופנות, מדברים על טרנדים. אל תתפתו להאמין לכל אופנה וטרנד, תלמדו ותראו האם זה משתלם.

כלל חמישי – בהמשך לכלל הקודם, ישנם הרבה מאוד אנשים שרואים את עצמם "מומחים" בתחום. זה נכון שיש אנשים שמבינים בהשקעות, אך זה לא אומר שכל אחד שמשקיע הוא כזה. תפעילו שיקול דעת, ותלמדו למי נכון להקשיב, אילו עצות נכון לקבל ומאילו עדיף להימנע.

תמונה: https://www.pexels.com/photo/blue-and-yellow-graph-on-stock-market-monitor-159888/

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp